Tagi

, , , , , , , ,


Duca – model koszyka wiklinowego, który towarzyszy człowiekowi od kilku wieków i jest wykorzystywany do rożnych celów.

Kosz wiklinowy obszyty materiałem

Kosz wiklinowy obszyty materiałem.

Ten model, cieszy się dużym powodzeniem, pomimo tego, że wyplatany jest już chyba od początków plecionkarstwa. Prosta forma i solidna konstrukcja, pozwalają na szerokie wykorzystanie w gospodarstwie domowym. Dwa solidne uchwyty, umożliwiają w pewny i wygody sposób przenosić kosz. Nie należy obawiać się o ich zerwanie, nawet przy pełnym obciążeniu. Obecnie, kosze te, nie są już tak chętnie i często wykorzystywane w naszych gospodarstwach, jednak ciągle, grono ich zwolenników jest dosyć duże. Osoby, które choć raz zetkną się z takimi koszami przekonują się do ich zalet.

Kosz wiklinowy z materiałowym wkładem

Kosz wiklinowy z materiałowym wkładem

Pierwszą i podstawową zaletą jest fakt, że wykonuje się je z naturalnego surowca jakim jest wiklina. Jest to surowiec w pełni biodegradowalny, choć może służyć w doskonałym stanie przez długi okres. Z własnego doświadczenia wiem, że wiklina nie lubi gdy się ją przesuszy zbyt mocno, bo wtedy jest łamliwa. Nadmiar wilgoci również jej nie służy. Kosze, które wykorzystywane są jako kwietniki lub osłonki, na zewnątrz domów, lepiej ustawić na podwyższeniu, aby nie miały ciągłego kontaktu z podłożem, a tym samym wilgocią.

Kolejnym atutem wiklinowych koszy jest fakt, że pasują one do każdego wnętrza niezależnie od tego w jakim stylu jest urządzone. Często widuje się wiklinowe kosze nawet w najnowocześniejszych aranżacjach. W stylu retro, skandynawskim czy wiejskim są nieodzownym elementem.

Kosz wiklinowy

Kosz wiklinowy

Następny plus to ich wielozadaniowość. Pomimo, że są dedykowane do jednego podstawowego celu, to mogą być szeroko wykorzystywane do innych zadań. Na naszych zdjęciach przedstawiamy kilka zastosowań. Dodatkowo mogą służyć jako kosz na koce, ręczniki, zabawki, klocki, kosz na choinkę, kosz do ogrodu, robótki ręczne, ziemniaki i inne warzywa. To oczywiście tylko jakaś część możliwych zastosowań.

Niepowtarzalność to bez wątpienia kolejna zaleta tych koszy. Nie mają one swoich odpowiedników pośród pojemników wykonanych z innych materiałów takich jak: tworzywo, metal, drewno. Co ciekawe nie wyplatają ich również Chińczycy.

Następna zaleta to urok i wdzięk oraz bogata oferta.

Kosz wiklinowy DUCA

Kosz wiklinowy DUCA

Oczywiście kosze o których pisze dostępne są w naszym sklepie internetowym pod adresem www.moon-pearl.pl.

Należy dodać, że wszystkie kosze z naszej oferty przedstawiają jedynie jaką część faktycznej oferty. Ze względu na bogatą gamę kolorystyczną jak również ilość wzorów materiałów jakimi obszywamy nasze kosze, nie jesteśmy w stanie przedstawić wszystkich możliwych kombinacji. Dlatego informujemy, że jesteśmy w stanie pomalować prawie każdy kosz z naszej oferty, na jeden z dostępnych kolorów, jak również obszyć go jednym z naszych materiałów. Zainteresowanych zapraszam na stronę, lub śledzenia naszego profilu na Facebooku.

Reklamy